Mobile Menu

Deszczowy street-art

Deszczowy street-art

02.06.2015

Deszczowy street-art to sztuka ulicy o specyficznym charakterze. Jej urok pojawia się tylko w deszczowe dni. Daje to nowe możliwości urozmaicenia czasu dzieciom w każdej przestrzeni miejskiej.

Gdy pada deszcz, przestrzenie miejskie pustoszeją. Ludzie niechętnie wychodzą z domu, a dzieci mają ograniczone możliwości do zabaw. Bo w końcu przebywanie na świeżym powietrzu wpływa najlepiej na samopoczucie zarówno najmłodszych jak i dorosłych.

Latem, gdy na dworze jest ciepło mimo padającego deszczu, dzieci z chęcią skaczą w kałużach. Wystarczy peleryna i solidne kalosze. Deszczowy street-art to pomysłowa inicjatywa umożliwiająca rozrywkę tylko, gdy spadnie z nieba woda.

Takie rozwiązanie ma swoje zalety, gdyż nie może się znudzić. W ciągu roku jest więcej bezdeszczowych dni, a więc deszczowa sztuka ulicy wprowadza nowy plac zabaw w przestrzeni miejskiej.

Deszczowy street-art pojawił się w Stanach Zjednoczonych. Na pomysł wpadli duszpasterze z Seatle. Funkcjonuje pod nazwą rainworks. Ma postać kolorowych obrazków bądź napisów o zabawnej tematyce. Barwne wzory i popularne gry namalowane są specjalną farbą, która zauważalna jest w kontakcie z wodą.

Wprowadzenie takiego rozwiązania na polskie place może być bardzo interesującą formą aktywności w deszczowe dni. Namalowane wzory mogą przyjmować również postać oznakowań lub ogłoszeń, niosąc zabawną treść lub ostrzegać przechodniów o śliskiej nawierzchni.

Deszczowy street-art Deszczowy street-art Deszczowy street-art

Źródło: http://archemon.com/sztuka-ulicy-ktora-pojawia-sie-tylko-w-deszczowe-dni/