Mobile Menu

Przemiany przestrzeni ogrodowych

04.11.2014

Zmiany w już istniejącej przestrzeni ogrodowej mogą sprawiać problem ze względu na przyzwyczajenie się do wyglądu danego zakątka. Niektórym ciężko jest sobie wyobrazić nowy wygląd ogrodu w przyszłości. Każdą nawet najmniejszą przestrzeń można uczynić atrakcyjną i zachęcającą do relaksu, nawet jeśli wiąże się to z zaproszeniem do współpracy architekta krajobrazu.

PRYWATNY RESORT

Właściciele tego podwórka byli gotowy na wszelkie zmiany. Gdy dzieci podrosły, istniejące małe patio oraz trawnik stały się nieużytkowane i zbędne. Wymagana co do nowej przestrzeni były jasno sprecyzowane: przestronne i eleganckie miejsce sprzyjające spotkaniom rodzinnym i z przyjaciółmi. Zdecydowano się również wzbogacić przestrzeń w basen, zadaszenie, zewnętrzny kominek, oraz miejsce serwowania posiłków. Atrakcyjne elementy zdecydowanie przyczyniły się do przekształcenia podwórka w godny podziwiania mini resort.

Autor: Artistic Group, Inc. in St. Louis, MO.

PODWÓRZE BEZ TRAWNIKA

Stan podwórka przez zmianami odznaczał się nierównym trawnikiem oraz przerośniętymi roślinami. Rodzina liczyła się z faktem, iż aby przestrzeń mogła być ponownie wygodnie użytkowana, musi zostać przekomponowana. Zatrudniony architekt krajobrazu zamienił trawnik na granitową nawierzchnię, dodał ognisko oraz nadał roślinności poprawny wygląd. Obecnie przestrzeń ogrodowa jest bardziej przyjazna i funkcjonalna, stanowi doskonałe miejsce do relaksu.

Autor: Dig Your Garden Landscape Design in San Anselmo, CA.

BAY AREA BACKYARD

Obszerna przestrzeń ogrodowa w Kalifornii wyposażona była w przestarzałe patio oraz taras. Właściciele chcieli basen dla dzieci oraz przestrzeń do przebywania w gronie znajomych. Rodzina zatrudniła architekta krajobrazu, który zajął nieużytkowaną powierzchnię ogrodu wstawiając basen, Spa, ognisko, nowoczesne patio, nowy zestaw jadalniany z wbudowanym grillem, kamienną fontannę i wiele innych elementów uatrakcyjniających przestrzeń. Zadbał również o zachowanie jak największej liczby drzew brzozowych. Po ukończeniu przemian ogrodowych oddano do dyspozycji właściciela nowoczesne podwórze odpowiednie zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Autor: Huettl Landscape Architecture in Walnut Creek, CA

NORTHWESTERN BACKYARD

Przed wprowadzeniem zmian, waszyngtońskie podwórko sprawiało wrażenie nieatrakcyjnego I nudnego. Gdy dzieci wyprowadziły się z domu, duży trawnik stał się niepotrzebny, a właściciele mieli apetyt na dogodną, rozrywkową przestrzeń. Rodzina zatrudniła architekta krajobrazu, który przemienił obszar w naturalny krajobraz odpowiedni dla dorosłych użytkowników. Wprowadzono obszerne, betonowe patio, zadaszenie nad zewnętrzną kuchnią, dwa ogniska oraz dekoracyjne głazy i nasadzenia roślinne.

Autor: Sublime Garden Design in Snohomish, WA

BACKYARD FOR ENTERTAINING

Właściciel podwórza zażyczył sobie przestrzeni do goszczenia licznych znajomych I członków rodziny. Ogród miał pełnić funkcję otwartej przestrzeni do spotkań i rozrywki. Po zakupie domu, podwórko wołało o pomoc. Rodzina pragnęła uporządkowania istniejącego krajobrazu oraz wprowadzenie ogniska oraz patio. W ciągu jednego dnia podwórko zostało przekształcone w oazę elegancji i spokoju.

Autor: Altered Grounds Landscaping in Granite City, IL.

Każda sugestia architekta krajobrazu będzie lepsza od strachu przed wprowadzeniem zmian w dotychczasowej przestrzeni ogrodowej. Należy jedynie zdobyć się na odwagę, aby spełnić swoje ogrodowe marzenia.

Northwestern Backyard Retreat po zmianach LBackyard Entertaining przed zmianami Lawnless backyard przed zmianami Lawnless backyard po zmianach Bay Area Backyard przed zmianami Bay Area Backyard po zmianach Backyard Entertaining po zmianach Private Backyard Resort przed zmianami Private Backyard Resort po zmianach Northwestern Backyard Retreat przed zmianami

źródło: http://www.landscapingnetwork.com/backyard-ideas/before-and-after.html