Mobile Menu

Elementy wyposażenia ogrodu przydomowego

30.10.2014

Elementy wyposażenia ogrodu przydomowego

Projekt przedstawia rozrysowane poszczególne elementy wyposażenia ogrodu przydomowego.

Dane techniczne poszczególnych elementów:

ŚCIEŻKA PIESZA

Info: Ścieżka prowadzi od bramy wejściowej do drzwi frontowych. Posiada spadek 2 %. Wsparta jest na ławach betonowych oraz ograniczona jest krawężnikiem betonowym. W kierunku spadku zastosowano drenaż powierzchniowy zbudowany z geowłókniny na dnie dołu oraz wypełniony keramzytem. Nawierzchnię tworzy kostka brukowa o grubości 6cm. Pod kostką znajduje się podsypka cementowo-piaskowa, podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowana mechanicznie oraz warstwa odsączająca.

Przekrój przez ścieżkę pieszą

ŁAWKA

Info:Drewniana, półkolista ława ogrodowa ze stelażem stalowym posiada stabilną i bardzo wytrzymałą konstrukcję. Jest wystarczająco trwała oraz odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Jej kształt nawiązuje do kształtu zbiorników wodnych co stwarza przyjemną, elegancką przestrzeń. Aby mebel posłużył na dłużej niż jeden, dwa sezony, powinno się go odpowiednio zabezpieczyć. Zależy to od rodzaju drewna i od zaleceń narzuconych przez producenta. Ławka przymocowana jest za pomocą kotew do ławy betonowej umieszczonej w gruncie.

Rysunek techniczny ławki Przekrój przez ławkę

OSŁONA ŚMIETNIKOWA

Info: Dwa kubły na odpady osłonięte są drewnianym ogrodzeniem z otwieranymi drzwiczkami od strony ulicy i od strony kubłów. Śmieci wrzuca się do kontenerów podnosząc klapę górną. Drewniane listwy połączone są ze sobą wkręcanymi śrubami. Drzwiczki zamykane są na zasuwy.

Model drewnianego kosza na śmieciWymiarowanie osłony śmietnikowej na rzucie

BRAMA WJAZDOWA

Info: Jest to brama przesuwna, cynkowana ogniowo i malowana proszkowo. Działa automatycznie na pilot. W przypadku braku zasilania posiada mechanizm odblokowania awaryjnego. Siłowniki elektromechaniczne przeznaczone są do bram o ciężarze do 400 kg. Wersja 24V z magnetycznym en koderem odpowiednia jest do dość intensywnej pracy. System posiada wbudowaną elektronikę z wyjmowanymi wtyczkami. Cechuje się łatwym montażem. Prędkość przesuwania bramy wynosi 12 m/min. Natężenie prądu w silniku wynosi 5,0 A. Zasilanie silnika to 230/24 V, a moc pobierana to 120 W. Zakres temperatury pracy do -20 do +50 stopni C. Charakteryzuje się również łatwym programowaniem za pomocą przycisku, elektroniczną regulacją siły, automatycznym programowaniem położeń krańcowych bramy, łagodnym startem przy otwieraniu oraz zwolnieniem przy zamykaniu, możliwością pracy w przypadku braku zasilania.

Widok na bramę przesuwną

Rok wykonania projektu: 15.06.2012