Mobile Menu

Projekt całorocznej aranżacji tarasu o wystawie północnej

27.10.2014

Projekt aranżacji tarasu o wystawie północnej

Idea: Celem pracy było zaproponowanie całorocznej dekoracji tarasu wystawionego na niedostatek światła. Do osiągnięcia celu posłużył odpowiedni dobór roślin cienioznośnych, które będą cieszyć oko również w ciągu zimowych miesięcy.

Balkony i tarasy pełnią ważną funkcję w budownictwie ogólnym, a stosowane są już od dawna. Społeczność często ogranicza swoją wyobraźnię do kreowania jedynie przestrzeni ogrodowej. Wydaje się, że tylko na terenie przydomowym panują odpowiednie warunki do uprawy roślin. Zapominają, iż wiele kwiatów można uprawiać w pojemnikach i dekorować nimi balkony i tarasy zdobiące nawet najmniejsze mieszkania w blokach czy domach szeregowych bez dostępu do dużego ogrodu. Planując gatunki roślin należy wiedzieć, na którą stronę świata wysunięta jest projektowana przestrzeń. Mimo, iż do ekspozycji północnej nie docierają bezpośrednie promienie słoneczne można znaleźć wiele gatunków wśród roślin jednorocznych, dwuletnich, cebulowych, wieloletnich zimujących i niezimujących w gruncie, które z powodzeniem znoszą warunki zacienienia. Projektując aranżację należy pamiętać o zasadach tworzenia kompozycji roślinnych, czyli przede wszystkim właściwie dobranych kolorach i proporcjach.

PROJEKT

zwymiarowany tarasTaras rzut zimąTaras rzut wiosną Taras rzut latem Taras rzut jesienią

WIZUALIZACJE

Taras wiosną za dniaTaras latem w dzień Taras latem w ciagu dnia Taras latem za dnia  Taras jesienia w dzieńTaras w scenerii zimowej Taras zimą nocą

Lokalizacja: dom jednorodzinny w Borówcu k/Poznania

Rok wydania projektu: 03.02.2013