Mobile Menu

Rowerowy parking

30.10.2014

Projekt tymczasowego miejsca parkingowego w ramach hasła „zamień samochód na rower”

Idea: Głównym celem pracy było wykreowanie przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni miejskiej przeznaczonej do użytku publicznego różnych grup społecznych, w różnym przedziale wiekowym. Ważnym czynnikiem było dostosowanie wejść oraz przejść do swobodnego poruszania się po nim przez osoby o obniżonej sprawności ruchowej.

Zielony zakątek został zaprojektowany zgodnie z wymyśloną przez autorki ideą „ZAMIEŃ SAMOCHÓD NA ROWER”. Głównymi elementami kompozycji są rowery oraz fragmenty rowerów w postaci kół. Oprócz siedziska w postaci drewnianych palet z poduszkami oraz stolika utworzonego na bazie koła rowerowego zaproponowano drewniany stelaż wypełniony siatką ogrodową. Jego ozdobą będą przymocowane koła rowerowe oraz rynny z posadzonymi w nich roślinami. Całość założenia zwieńczona jest dwoma rowerami udekorowanymi niecierpkami (Impatiens) oraz wózkami duńskimi, które stanowią kolorową ścianę kwiatów (Chrysanthemum). Zdecydowano się na wybór prostych, w miarę możliwości naturalnych materiałów, aby projekt nie był trudny do wykonania. Są to głownie elementy gotowe, które należy jedynie przymocować do docelowych konstrukcji.

PROJEKT

Plansza projektowa w ramach konkursu Parking Day 2013 Przekrój B-B Przekrój A-A Wizualizacja całego obiektu

WIZUALIZACJE

Widok z niewielkiej przestrzeni parkingowej Widok na wózki duńskie z kwiatami Widok z niewielkiej przestrzeni parkingowej Ujęcie aksonometryczne Widok z niewielkiej przestrzeni parkingowej Wizualizacja stolika kawowego z kwiatami Wizualizacja na ażurowy stelaż

Lokalizacja: Plac Kolegiacki w Poznaniu

Zleceniodawca: Fundacja Generator Malta

Kosztorys: 3 413 PLN

Kosztorys posiada wycenę wszystkich niezbędnych elementów do zbudowania tymczasowego miejsca parkingowego w formie rowerów, drewnianych palet oraz roślinności.

Rok wydania projektu: 10.06.2013