Mobile Menu

Spacer w koronach drzew

14.04.2015

Wizja spaceru w koronach drzew nie jest już rzeczą niemożliwą. Projektanci coraz częściej decydują się na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, przenosząc poziom aktywności społecznej o kilka metrów na ziemią. Wraz z tym rośnie również poziom zadowolenia użytkowników.

Trasa w koronach drzew zostanie przygotowana w Gdyni w ramach Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”. Koncepcja zagospodarowania obszaru została wyłoniona w ogólnopolskim konkursie dla architektów krajobrazu. Główną ideą projektantów z Garden Concept było zapewnienie dogłębnego poznania lasu na trzech różnych wysokościach.

Las udostępniony będzie w trzech różnych perspektywach: korzeni, gruntu i gałęzi drzew. Odwiedzający będą mogli wzbogacić swoją wiedzę w zakresie dendrologii oraz ornitologii. Ścieżka w koronach drzew opiera się o 650 metrów drewnianych tarasów na różnych poziomach. Spacerowe kładki wsparte zostaną na drewnianych palach, a bezpieczeństwo zapewnią otaczające barierki. Uatrakcyjnieniem będą liczne punkty widokowe otwierające się w miejscu prześwitu koron drzew.

Zdecydowaną atrakcją trasy spacerowej będzie wieża widokowa ukazująca szeroką panoramę na otaczający krajobraz z ponad dwudziestu metrów wysokości. Cały teren obiektu ma być zaprojektowany z myślą o osobach niepełnosprawnych.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie projektu. Gdy w przyszłym roku projekt zostanie zrealizowany, stanowić będzie jedną z najbardziej pomysłowych atrakcji turystycznych w Europie. Spacer w koronach drzew umożliwiono do tej pory w Czechach w 2012 roku, w miejscowości Lipno. Realizacja przyczyni się zdecydowanie do rozwoju regionu Trójmiasta.

  Trasa na drewnianych palachSzlak wśród koron drzewKonstrukcja z gałęzi w koronach drzew (źródło a-ronet.pl)

źródło: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,17666147,Takiego_szlaku_w_Polsce_jeszcze_nie_ma__Podniebny.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Tr%C3%B3jmiasto_gazeta